05/10/2026
Vastgoed kopen: privé of via een vennootschap? 🏡
Een vraag die veel ondernemers en bedrijfsleiders zich stellen wanneer ze willen investeren in vastgoed. En het antwoord? Dat hangt ervan af.
Vastgoed aankopen via een vennootschap kan interessant zijn dankzij onder meer de aftrekbaarheid van bepaalde kosten en de mogelijkheid om vastgoed structureel binnen de vennootschap op te bouwen. Ook voor successieplanning kan deze structuur voordelen bieden.
Maar ook privé aankopen heeft belangrijke troeven. Denk aan een mogelijk voordeliger regime voor de enige en eigen woning, een eenvoudigere administratie en een fiscaal interessante behandeling van een meerwaarde bij verkoop op lange termijn.
👉 De juiste keuze wordt dus niet bepaald door één fiscale regel, maar door het volledige plaatje: aankoopkosten, huurinkomsten, financiering, belastingen, meerwaarde bij verkoop én successieplanning.
Privé of via de vennootschap? Er bestaat geen one-size-fits-all antwoord.
Benieuwd welke aanpak het beste past bij jouw vastgoedplannen? Lees onze uitgebreide gids en ontdek de belangrijkste aandachtspunten.
🔗 www.immpact.be/vastgoed-vennootschap-of-prive
Vastgoed kopen: vennootschap of prive? Ontdek de fiscale voor- en nadelen van beide routes, wanneer de vennootschap loont en wanneer prive de betere keuze is in Belgie.